Перехід на крокування на місці

В.п. – упор лежачи

• 1 – 2 згинання, розгинання рук в упорі лежачи

Правила гри в баскетбол (повторення)

Згідно з правилами в баскетбол, грають дві команди, до складу яких зазвичай входить по дванадцять гравців, на майданчику для гри одночасно присутні по п'ять гравців від кожної команди. Перед кожною командою поставлено завдання - закинути м'яч до кошика суперника і не дати іншій стороні заволодіти м'ячем і закинути його у свій кошик. Грати з м'ячем можна тільки руками. Є порушенням правил, коли гравець біжить по майданчику і не вдаряє м'ячем по підлозі, навмисно б'є по м'ячу ногою, блокує будь-якою частиною ноги або б'є кулаком по м'ячу. Ненавмисні, випадкові торкання ногою чи частиною ноги не є порушенням.

Переможцем у грі стає та команда, яка після завершення ігрового часу набрала найбільшу кількість очок. У разі, коли команди після закінчення ігрового часу набрали однакову кількість очок, призначається овертайм (зазвичай п'ять хвилин додаткового часу). Якщо після додаткового часу рахунок залишається рівним, то призначається другий, третій і т.д. овертайм, до тих пір, поки не визначиться переможець гри.

За одне влучення в кошик призначається різна кількість очок:

1 очко - за кожен точний кидок зі штрафної лінії

2 очки - кидок з середньої або близької дистанції (ближче трьохочкової лінії)

3 очки - кидок з-за трьохочкової лінії, з відстані понад 6 м. 25 см.

Відлік початку гри починається після спірного кидка в центральному колі ігрового майданчика, за умови правильного відбиття м'яча одним з гравців. Зазвичай матч складається з чотирьох періодів по десять хвилин (в Національній баскетбольній асоціації цей час становить дванадцять хвилин) з перервами по дві хвилини. Перерва між другою і третьою чвертями гри становить п'ятнадцять хвилин. Після закінчення великої перерви команди обмінюються кошиками.

У баскетбольній грі часто трапляються різні недотримання та порушення правил, а саме:

Існують наступні види порушень:

Аут - м'яч залишає межі ігрового майданчика;

Пробіжка - гравець, який здійснює понад обмеження ніг або під час ведення зробив крок, але не провів м'яч по підлозі;

Подвійне ведення або пронос м'яча

Три секунди - коли граіець перебуває в зоні штрафного уидка більше 3 секунд у той час, коли команда володіє м'ячем у зоні нападу;

Вісім секунд - коли команда не переходить на чужу половину майданчика

Двадцять чотири секунди - немає кидка в кошик

Щільно опікуваний гравець - грвіець утримує м'яч більше 5 секунд у той час як суперник його щільно опікує

Порушення повернення м'яча в зону захисту - команда, яка володіла м'ячем в зоні нападу, передала м'яч в зону захисту.

Види фолів:

- Персональний

- Технічний

- Неспортивний

- Дискваліфікуючий

Якщ гравець отримав 5 фолів, він видаляється з поля, але має право сидіти на лаві для запасних.

Гра може проходити на майданчику чи свіжому повітрі. В залі не менше 7 м. в висоту. Розмір майданчика 26 на 14. Розмір щита 180 на 120. М'яч 75-80 см округлістю та 600-650 гр ваги.

Домашнє завдання: Повторити правила гри